Головна тема CANactions 2018 – З’ЄДНАННЯ (CONNECTIONS).

Головна мета 11-го міжнародного архітектурного фестивалю – привернути увагу до ідей та підходів зі світової практики у в сфері архітектури й урбаністики, продемонструвати світовій спільноті інтелектуальний капітал нашої країни, наш досвід і цінності та стати простором для подальшої інтенсивної спільної роботи, налагодити плідні інституційні та партнерські відносини.
Фестиваль включатиме лекції, дискусії, воркшопи, майстер-класи, виставки та інші формати.

Лондонський Фестиваль Архітектури, Копенгагенський Архітектурний Фестиваль,  New Generations /Італія, Wonderland/Австрія,  Urban Forum Almaty та ін. візьмуть участь у програмі CANactions 2018.  

А також кращі урбаністи та архітектори світу -  Jan Gehl, Haris Piplas/ ETH Zürich, Andeas Ruby/ Swiss Architecture Museum, Matthias Schuler/ Transsolar, Markus Appenzeller /MLA+ та ін. стануть спікерами головної сцени Фестивалю.

Головні події CANactions International Architecture Festival 2018 відбудуться простонеба в найбільш значимих, найболючіших та найпрекрасніших акупунктурних точках Києва.

Від Лаври до Подолу та Річпорту; вздовж Великого Дніпра по шляху нашої прекрасної Крайки. Тема фестивалю «CONNECTIONS» символізує з‘єднання, зв‘язок, рідню, сполучення – усе те, чого бракує нам сьогодні.

Цього року кращі архітектори та урбаністи світу об’єднались, щоб пройти цим шляхом разом з нами.

• Jan Gehl / Gehl - Making Cities for People
• Harry Piplas / 
ETH Zürich, U-TT
• Markus Appenzeller / 
MLA+
• Matthias Rammig / 
Transsolar
• Ken Smith / Ken Smith Workshop

 

Лекторами події стануть провідні архітектори та урбаністи світу.

Зокрема усі бажаючі зможуть почути і придбати книгу “батька урбаністики” Йена Ґела, який вперше приїде у нашу столицю презентувати свою книгу «Міста для Людей» українською.Йен Ґєль народився у 1936 році у Копенгагені. Архітектор, професор та консультант з міського планування.
Він зосередив свою кар'єру на поліпшенні якості життя в місті, переорієнтувавши міський устрій, зробивши його зручним, насамперед, для пішоходів, велосипедистів та громадського життя.

Автор «Життя між будівлями», «Громадські простори – Громадське життя», «Нові міські простори», «Нове міське життя», «Міста для людей» та «Як вивчати громадське життя?». «Життя між будівлями» та «Міста для людей» обидві були видані більш ніж сорока мовами в усьому світі.

У 2000 році з метою застосування теоретичних принципів у практичному плануванні він заснував компанію Gehl Architects. Основні проекти міського вдосконалення були здійснені для Копенгагена, Мельбурна, Сіднея, Лондона, Нью-Йорка та Москви.

 

Ще однин гість фестивалю - Маркус Апензелер із MLA+, AmsterdamAcademyofArchitecture, NL

Народився в 1972 та виріс у Німеччині. Після закінчення навчання в Штутгарті та Чикаго з 2001 року працював у Нідерландах. У 2012 році разом з партнерами заснував власну фірму MLA +, яка має 8 офісів по всьому світу. Зараз компанія MLA + залучена у проектах по містобудуванню і плануванню та комісіях з архітектури в Європі, Азії, Африці та Південній Америці.

Маркус є експертом з масштабних міських та архітектурних проектів у міжнародному контексті. Він постійний гість в Лондонській архітектурній школі AA, читає лекції в декількох школах Європи та викладає в Інституті Берлаге в Роттердамі. Він також пише з різних тем сучасного урбанізму та консультує компанії щодо того, як працювати в інших країнах та в інших культурних умовах. Своїми найбільш визначними проектами вважає Olympic Legacy Masterplan, London; Urban Development Strategy, Ekaterinburg; City Extension, Accra; Bao'An Regeneration Plan, Shenzhen.

З 2017 року Маркус Апензелер призначений керівником магістерської програми «Урбанізм» в Амстердамській Академії Архітектури.

 

Куратор-консультант фестивалю Харіс Піплас із ETHZurich, Urban-ThinkTank, CH ,також виступить із лекцією на на найбільшій архітектурній події країни.

Харіс Піплас (народився в Сараєво) є міським дослідником та планувальником. Він навчався та працював у Сараєво, Берліні, Копенгагені, Мілані та Цюріху. Зараз працює в Urban-ThinkTankChairofArchitectureandUrbanDesignВищої Технічної Школи Цюріха. Поточний фокус досліджень Харіса полягає у визначенні потенціалу для важливих майбутніх міських трансформацій у містах Центрально-Східної Європи. Він працював над розробкою інноваційних досліджень, практичних та навчальних моделей у співпраці з академічними, галузевими та політичними партнерами. Серед них U-TT Digital Urban Global Toolbox, ISTP (Інститутом Науки, Технології та Політики), Urbanisation Research Incubator та the Urban Simulation Game.

Харіс був куратором павільйону «Сараєво зараз» на Венеційському архітектурному бієнале в 2016 році. Харіс є членом YoungLeaderChairSwitzerland в theUrbanLandInstitute, Номінант AgaKhanFoundationAward, а також радник ISOCARP, IFLAEurope, EuropeanForumAlpbach, UNIPBES Н та інших організацій.

 

Бенджамін Хоссбах , якого вже знають в Україні як  організатора і голову журі Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу проектів на кращу проектну пропозицію щодо об'єкта "Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної сотні - Музей Революції Гідності"

Також Бенджамін є засновником [phaseeins]. Компанія застосовує багаторічний досвід та технічні знання у проведенні планових досліджень, координації процедур конкурентної боротьби та розробку стратегій посередництва у вирішенні конфліктів.

Місія [phaseeins]. – організація прозорих і надихаючих конкурсів, які призведуть до чесних закупівель та якісних розробок.

Бенджамін вважає водночас викликом та досягненням своєї компанії понад 200 проектів у 18 різних країнах. Деякі з них є більш відомі, інші мали більший вплив на життя людей.

 

Маттіас Рамміг із TranssolarKlimaEngineering, DE - також гість і лектор фестивалю. Він міждисциплінарний архітектор; інженер, ентузіаст з питань сталого розвитку. Інженер вTRANSSOLAREnergietechnik, інженер-проектувальник в Daylight, експерт з питань теплового моделювання, дипломований розробник PassiveHouse таLEEDAP (BD+C). Нагороди та видатні проекти: German Sustainability Award 2015 with Freivogel Mayer Architects; Los Angeles Academy Museum of Motion Pictures разом з RPBW; Refurbishment of Camp Nou Stadium of the FC Barcelona у співпраці з Nikken Architects; Renzo Piano Building Workshop, Італія та інші.

 

Лекцію читатиме і Григорій ЗотовArchitectural Prescription, NL.

З 2016 – засновник архітектурної студії "Architecturalprescription", що базується в Амстердамі. Його напрямки роботи – це урбаністичне та архітектурне проектування; консалтинг з обчислювальної архітектури/параметрики для професійного проектування. У практиці застосовується прагматичний аналітичний підхід із використанням розширених обчислювальних методів для розробки проектів та процесів, в яких формою є функція.

Він отримав цінний досвід працюючи у ArchitectenCie, OMA, BIG, UNstudio та Zotov&Co.

 

Лекторка головної сцени - Луіза Фил Хансен із SLA,NO.

Луїза Філ Хансен – партнерка та керуюча директоркаSLANorway. Вона вивчала урбаністику та ландшафтне мистецтво в університетах Данії та Австрії. У 2014 році вона заснувала SLANorway в Осло. Луїза відповідальна за деякі найбільші проекти SLANorway, зокрема проектування відтворення міських просторів в Новому урядовому районі Осло. Вона орієнтується на створення безпечних, надихаючих та привабливих місць, де інтегроване попередження тероризму та безпека йдуть поруч з відкритими та демократичними громадськими просторами.

 

Творчий та креативний Кен Сміт   Workshop, USA, виступатиме із лекцією на цьогорічному CANactions.

Кен Сміт – ландшафтний архітектор, урбаніст та художник з Нью-Йорку. Він створює ландшафти, особливо парки та інші громадські простори, як спосіб поліпшення якості міського життя. Його робота витісняє за рамки традиційних типологій створення ландшафтів, які спираються на різноманітні культурні традиції та впливи сучасної культури. Найвидатніші проекти: MuseumofModernArtRoofGarden у Нью-Йорку, SantaFeRailyardPark, Нью-Мехіко, VillageofYorkvillePark, Торонто та багато інших.

 

Український архітектор та засновиник CANactions - Віктор Зотов, ZOTOV&CO, UA, даватиме лекцію на фестивалі.

У 1986 р. закінчив архітектурний факультет Харківського Інженерно-Будівельного Інституту.

У 2004 р. засновник архітектурного бюро ZOTOV&CO.

У 2008 р. засновник міжнародного архітектурного фестивалю CANactions.

У 2015 р. співзасновник Школи Урбаністики CANactions.

 

Ще один спікер головної сцени - Томмі Мякінен, Helsinki Zürich Office, CH.

Архітектор та міський планувальник, партнер у HelsinkiZürichOffice. Його професійна діяльність обумовлена переконанням, що якість життя людей безпосередньо залежить від того, що їх оточує на роботі, вдома або в громадських місцях. Місія Helsinkizurich – створювати місця для гарного життя. Ключові проекти: EspooCentre 2030 Vision (EspooFI), AviapolisMasterplan (VantaaFI), ChäsimattMixed-UseBlock (RotkreuzCH), ELKZCommunityCenter (ZurichCH), BalboaBar & Gym (ZurichCH);

Нагороди: 2017 Winner Architectural Innovation Awards; Finland Build Magazine 2016 Winner Excellence in Urban Design; Switzerland Corporate LiveWire Award 2016 International Innovation Prize; School as a Service project & Innovation Awards etc.

 

А також  Міріам Німеєр Helsinki Zürich Office, CH, FI

Архітекторка та урбан-дизайнерка,  засновниця та партнерка у HelsinkiZürichOffice. Міріам була запрошеною професоркою у PBSADüsseldorf, працювала дослідником у InstituteofUrbanDesign при ETHZurich та була тьютором числених міжнародних воркшопів.

Дослідниця, яка працює в галузі архітектури, містобудування та планування, досвідчена в роботі у міжнародному контексті, в організації та управлінні колективною роботою, процесами та подіями.

 

До нас приїжджає Мартайн де Віт, Urbandesigner, NL

Мартайн Де Віт займається містоплануванням з 1999 року. Він отримав досвід роботи в архітектурних бюро TeunKoolhaas і FritsPalmboom.

Де Віт був залучений до розробки регіональних планів, генеральних планів та міських планів по всіх Нідерландах. Як міський планувальник Мартайн працював над наймасштабнішими проектами міської адміністрації Амстердама з 2007 року. Його першочерговий внесок за останні 10 років полягає у декількох планах для району Zuidas (Амстердам), зокрема Zuidasdok, огородженні кільцевої автомагістралі та багатофункціональному будівельному комплексі Долини.


Важливою складовю фестивалю
CANactionsє міжнародні воркшопи.

Цього року їх буде 2: Як «тимчасові» проекти можуть започаткувати постійну співпрацю ( Організатори - Лондонський Фестиваль Архітектури ) та ConnectionsFromTheFringe( організатори - Платформа ArchitectureFringe). Прийом заявок на участь вже відкритий. Дедлайн - 1 квітня.
ПОДАТИ ЗАЯВКУ: http://bit.ly/2FqEeD4

Важливою складовою фестивалю є виставки. Цьогоріч у нас презентується виставка МИНУЛЕ, СЬОГОДЕННЯ, МАЙБУТНЄ. Як бути архітектором вчора, сьогодні та надалі 

Це проект у форматі відео-інтерв'ю, спрямований на розуміння того, як змінюється професія архітектора з точок зору 11 голландських та італійських практик.  На виставці представлені 33 короткі відео-інтерв'ю, веб-сайт з додатковою інформацією та зображенням кожної студії, залаштункових кадрів та повною транскрипцією інтерв'ю, зібраних в трьох різних брошурах. 

Cпіворганізатори фестивалю цього року:

 London Festival of Architecture 
 
Copenhagen Architecture Festival 
 
URBAN FORUM Almaty 
 
New Generations 
 
Architecture Fringe

*Слідкуйте за новинами: http://www.festival.canactions.com/